Комунальна установа Інклюзивно-ресурсний центр №1 Сумської міської ради


розпочав своє функціонування з 02.10.2018 року

Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру №1 Сумської міської ради спрямована на забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти (у тому числі в професійно-технічних закладах освіти) шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Основними завданнями Центру є:
1. Проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, у тому числі коефіцієнта її інтелекту, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини.
2. Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти (не відвідують заклади освіти) та не отримують відповідної допомоги.
3. Участь педагогічних працівників Центру в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, а також психолого-педагогічних комісіях спеціальних закладів загальної середньої освіти з метою моніторингу динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік.
4. Надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з питань організації інклюзивного навчання.
5. Надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних та корекційно- розвиткових послуг таким дітям.
6. Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, та зарахування до цих закладів.
7. Надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей.
8. Моніторинг динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками) та закладами освіти, у яких вони навчаються.
9. Організація інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.
10. Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку, у разі потреби із залученням відповідних спеціалістів.

Статут КУ ІРЦ №1 СМР/Files/images/166574895_297294501763848_7348650141995786052_n.jpg

Директор ІРЦ - КРИКУНЕНКО Юлія Олександрівна/Files/photogallery/DSC06601.JPG

У центрі Вас радо зустріне наш дружній колектив:


/Files/images/C19C6F1C-CCAA-438F-9389-C3C292B9FCD3.jpeg
Учитель-логопед Борисова Людмила Іванівна

Під час роботи з дітьми використовую елементи пісочної терапії, арт-терапії, ІКТ, ритміки, казкотерапії, сміхотерапії, які сприяють розвитку мовлення, мовленнєвого дихання, пам’яті, мислення, уваги, дрібної моторики рук.

/Files/images/IMG-dc0e3d978a1d959711aac4f31aa2639b-V.jpgПрактичний психолог Зіменко Інна Вікторівна

Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті, - з дитиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, здоров'я, розум, характер, її місце і роль в житті. (В.Сухомлинський).
Керуючись даними словами у своїй діяльності зосереджую свою роботу на позитивних сторонах особистості дитини, підвищення їх самооцінки, повірити в себе, уникнути помилок і невдач. Під час роботи з дітьми використовую сучасні методити і техніки роботи (елементи арт-терапії, пісочної терапії, казкотерапії, ІКТ), які направлені на розвиток пізнавальних процесів, формування комунікативних навичок і вмінь; виховання моральних якостей.

/Files/photogallery/image (6).jpgУчитель-дефектолог Коваленко Анна Миколаївна

Закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка за спеціальністю «Корекційна освіта». Стаж роботи за спеціальністю 12 років. Кваліфікаційна категорія "спеціаліст ІІ категорії".
У своїй роботі застосовую сучасні інтерактивні методи навчання: організації навчально-пізнавальної діяльності, стимулювання і мотивації, контролю і самоконтролю. Використовую Су-Джок-терапію, техніки пісочної терапії, арт-терапії, ІКТ, що безперечно дає позитивні результати.
Упевнена, що творчий підхід, використання альтернативних методів і прийомів сприяють більш цікавому, різноманітному і ефективному проведенню корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.


/Files/images/7BAE9BA5-0E83-4012-B128-C0D7BD9585D0.jpeg Практичний психолог Хомутенко Юлія ОлександрівнаКiлькiсть переглядiв: 823

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.